درباره انتشارات شمس الشموس

جوان بودیم و دانشجو، سال ۱۳۷۳، در دو اتاق از یک منزل مسکونی، با کارهای خیریه و کمک‌رسانی به خانواده‌های مددجو شروع کردیم. این مکان در سال ۱۳۷۵ به یک سوله در خیابان بیمه ۴ نزدیک اکباتان منتقل شد. سال ۱۳۷۸ به محلی دیگر تغییر مکان دادیم؛ در این محل به مدد الهی، حسینیه‌ای به نام «بیت‌الرضا(ع)» تشکیل دادیم، تا فعالیت‌های خیریه را در مکانی که مزین به نام نامی دو امام همام است، سامان بخشیم. در ادامه فعالیت‌های خیریه را تحت عنوان «خیریه محبان الرضا(ع)»  ثبت کردیم.

بعد از مدتی فعالیت به این مرحله رسیدیم که علاوه بر تقسیم دارایی‌هایمان، باید به تسهیم زیبایی‌ها و نیکویی‌ها بپردازیم. فقط قسمت کردن نان، دردی از جامعه دوا نمی‌کند، فقر فرهنگی علاوه بر فقر مادی گریبانگیر ماست. کار فرهنگی با فعالیت پژوهشی و آموزشی همراه شد. این فعالیت‌ها را هم در سال ۱۳۷۹ ثبت رسمی کردیم: «موسسه فرهنگی مطالعاتی شمس الشموس» با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی. این بار هم به نام مبارک امام رضا(ع) که بی‌تابانه دل در گرو مهرش نهاده‌ایم.

از آن زمان، سال‌ها می‌گذرد، به مجموعه کارهایمان فعالیت‌های انتشاراتی، مشاوره‌ای، پژوهشی و خدمات فرهنگی را افزوده‌ایم و همچنان مشتاق و پرشور، امیدوار به رحمت بیکران خداوندیم.

ما رسالت خود را این گونه تعریف کرده‌ایم:

 آشنا کردن انسان‌ها با پروردگارشان و آشتی دادن آن‌ها با دین از طریق

  • تبلیغ دین به زبانی نوین
  • تبیین الگوی زندگی اسلامی (حیات طیبه)
  • تلاش برای اخلاقی‌تر کردن جامعه (کاهش هر گونه تیرگی و تباهی)